Четврток е за бело, плисирано здолниште и кариран блејзер. На овие две парчиња ќе додадеме и ремен-синџирче во златна боја.

Стајлингот ќе го комплетираме со кадифени чизмички со панделка, исто во златни нијанси и соодветна мини чанта.

Имајте убав четврток!

Фото: Pinterest

Објавено:
9 март 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
2.011 пати