Претпоследниот ден од работната недела утрово го дочекавме со високи температури, па тоа повторно значи парчиња во светла нијанса.

Носиме стилско плисирано здолниште во крем нијанса и го комбинираме со бела кошулка со романтични карнери.

Комбинацијата надополнете ја со ремен на половината, сандали со висока потпетица и чанта во иста нијанса како здолништето.

Имајте убав ден!

Објавено:
4 јули 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.937 пати