За сите што уште уживаат во летното сонце и не се ограничени со деловниот дрес-код, ви предлагаме една вистинска разиграна летна комбинација.

Ние одбравме тоа да биде бело фустанче со кратки ракави и тегет принт. Го комбинираме со бел шешир, задолжителен моден додаток во текот на жешките сончеви денови. Чантата и сандалите одлучивме да бидат во беж нијанса, но можете да одберете и бели или тегет, или некои со принт во тие бои. 

Ако сте од посмелите, тогаш модните додатоци можат да бидат во некоја поинтензивна боја, како виолетовата на пример.

За што и да се одлучите, најважно е да се чувствувате убаво.

Ви посакуваме убав ден!

Објавено:
1 септември 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
462 пати