Денешниот наш предлог е една лежерна и удобна комбинација, идеална за завршување на секојдневните обврски или после работното време.

Стајлингот се состои од темносин џинс, со висок струк и ремен во пределот на половината. Го комбинираме со асиметрична кошула на риги, при што едното рамо е откриено.

На тоа додаваме модни додатоци, чанта во слична нијанса со кошулата и риги, ниски сандалки со отворена пета и очила за сонце.

Ви посакуваме опуштен ден!

Објавено:
14 септември 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
530 пати