Претпоследниот ден од работната недела го дочекавме со малку пониски температури, па денеска треба добро да се облечеме.

Носиме едноставни фармерки во црна боја и ги комбинираме со стилска црна ролка, а целиот акцент е ставен на сивото капутче.

Комбинацијата надополнете ја со чизми на висока потпетица и чанта во иста нијанса, а што се однесува до накитот, единствено носиме сребрени обетки и прстени.

Уживајте во денот!

Објавено:
3 јануари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
842 пати