Утрово се разбудивме со малку облачно и постудено време, но тоа не е причина да одбереме стилска комбинација во пролетни бои.

Носиме плисирано здолниште со А – крој и го комбинираме со топло џемерче во иста розова нијанса која е едноставно неодолива.

Одозгора, комбинацијата надополнете ја со кратка јакничка по ваш избор, чевли во две бои на ниска потпетица и црна мини чантичка.

Уживајте во денот!

Објавено:
21 март 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.966 пати