Претпоследниот ден од работната недела како и вчерашниот го дочекавме со високи температури и тоа повторно значи комбинација со стилско фустанче во кое ќе уживаме во текот на целиот ден.

Одбравме едно навистина интересно фустанче во розова нијанса со карнери и на тенки прерамки во црна боја.

Фустанчето го комбинираме со интересни сини чевли на ниска потпетица со неодолива панделка во задниот дел.

Кмбинацијата надополнете ја со уникатни обетки и црни очила за сонце.

Уживајте во денот!

Објавено:
8 август 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
460 пати