Претпоследниот ден од работната недела го дочекавме со навистина високи температури какви што нè очекуваат во текот на следните денови.

Денеска одбравме романтично фустанче во прекрасна розова нијанса со откриени рамена и должина совршена за на работа или прошетка по градот.

Истото го комбинираме со сандали на интересна потпетица во крем нијанса и впечатлива чантичка во кафена боја.

Уживајте во денот!

Објавено:
27 јуни 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
547 пати