Претпоследниот ден од работната недела поминете го во стилска комбинација составена од едно од омилените парчиња сезонава – тексас здолниште. Истото денеска е украсено со неодоливи сини апликации, а го комбинираме со нежно сино џемперче. Иако и денеска се разбудивме со облачно време, комбинацијата надополнете ја со тексас еспадрили украсени со кристали. Носиме и сина мини чантичка и секогаш нежни тонови шминка.

Објавено:
12 мај 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
315 пати