Веруваме дека како и на нас, со доаѓањето на пролетта ви се случи вистинска модна инспирација. Денеска носиме кусо ретро здолниште во сина боја и го комбинираме со слатко блузонче со неодолив цветен принт. Бидејќи и денеска времето е супер, без проблем можете да ги комбинирате вашите омилени старки, кои супер ќе се согласат со „училишната“ чанта во сива нијанса. Уживајте во денот со нежна шминка, очила за сонце и секако, широка насмевка!

Објавено:
7 април 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
424 пати