Во денешната комбинација доминираат сините тонови. Се олдучивме за тесно здолниште со висок струк. Одновата е црна, а ригите се бело-сини, а на половината има и панделка што уште повеќе го истакнува овој дел од телото.

Го комбинираме со пастелно сина блуза на преклоп и бела кожена јакна. На сето тоа, ги додаваме модните додатоци - пастелно сини чевли и колор-блок чанта.

Наш предлог за кармин е во розова нијанса, а вие можете да ставите било која нијаса што ќе направи да се чувствувате убаво.

Имајте убав ден и подгответе се за продолжениот и празничен викенд!

Објавено:
5 април 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
701 пати