Дождот ќе нè дружи и денес, но ние одлучивме да му пркосиме со убави и интензивни бои. Нашата денешна предлог комбинација е составена од џинс кој го комбинираме со џемпер во интензивна розова боја со црвени детали.

На тоа додаваме капутче во интензивна сина боја со интересно закопчување и качулка.

Кога се модните додатоци во прашање, гумени чизми во глужд во темносина нијанса, со розови детали и ранче во истата нијанса се нашиот избор.

Иако чадорот го нема на фотографијата, секако е задолжителен.

И дождот знае да биде убав, ако сте подготвени за него и знаете да уживате!

Имајте убав четврток, и не заборавајте, викендот се ближи!

Објавено:
16 ноември 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
528 пати