За овој четврток решивме да „ве облечеме“ во една деловна, но истовремено и тренди и шик комбинација. Се одлучивме денеска за сив комбинезон на риги, што се врзува на половината.

Бидејќи е со спуштени раменици и на V-израз, го комбинираме со бела кошула со долги ракави. Ако сте љубител на модни додатоци, можете да додадете некој накит или дискретен брош на кошулата.

Комбинацијата ја комплетираме со бордо капут, црни чевли во стилот на безвременските „осфордки“ и сива чанта со апликации.

Имајте убав ден и недозволете тмурното време да ви влијае на расположението.

Објавено:
8 февруари 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
617 пати