Претпоследниот ден од работната недела се разбудивме со малку постудено време и можност за комбинирање на омилениот деловен костим.

Станува збор за дводелна комбинација составена од широки панталони и палто во прекрасна сива нијанса, а истата ја комбинираме со едноставна бела маичка одоздола.

Иако можеби станува збор за елегантна комбинација, истата ја комбинираме со бели патики и очила за сонце во истата нијанса, додека чантата е кафена и една од омилените оваа есен.

Имајте прекрасен ден!

Фото: Pinterest

Објавено:
19 септември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.010 пати