Четврток е за аутфит во сиви нијанси, па затоа одбравме темно сив капут, џемпер ролка во светло сива боја, како и широки панталони во ист тон.

Оваа боја е прилично актуелна веќе некое време, па затоа за денес ја одбравме токму неа.

За да внесеме малку свежина во стајлингот комплетираме со бели чизми на платформа и бела чанта.

Имајте убав четврток.

Фото: Pinterest

Објавено:
24 јануари 2024
Категорија: 
Стајлинг на денот