Овој сончев четврток нè инспирираше за женствена комбинација. Во фокус се сиви и розови нијанси. Сивиот фустан со долги ракави, со црн тенок ремен на половина, кој се врзува во панделка го комбинираме со розов капут со широки ревери.

На тоа додаваме црни чизми до глужд, шарена чанта со слични нијанси. 

На крајот, стајлингот го комплетираме со сив широк шал и розов кармин.

Имајте убав четврток!

Објавено:
25 јануари 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
802 пати