Претпоследниот ден од работната недела поминете го во супер стилска комбинација која истовремено е толку тренди и женствена. Денеска носиме тесни искинати фармерки во малку потемна нијанса и ги комбинираме со шик блузичка со откриени рамена во јака црвена боја. Комбинацијата надополнете ја со сандали на висока потпетица во крем нијанса и чанта во слична боја. Очилата за сонце и choker ланчето се задолжителните модни додатоци за денеска.

Уживајте во денот!

Објавено:
21 јули 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
519 пати