Денешниот сончев ден го започнуваме со светла комбинација.

По дождот иде сонце, па така одбираме панталони во бела боја и блуза со иста нијанса. 

За да бидеме целосно во тон додаваме и бели патики.

Стајлингот за овој четврток ќе го финишираме со кремав блејзер.

Денот може да почне!

Фото: Pinterest

Објавено:
27 април 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.308 пати