Претпоследниот ден од работната недела го дочекавме со пониски температури и дожд кој е најавен за во текот на целиот ден, па тоа значи дека со нас задолжително треба да понесеме чадор.

Денешната комбинација се состои од едноставна бела блузичка на долги ракави на која ѝ додадовме тексас комбинезон.

Стајлингот заокружете го со едноставни бели патики и стилско ранче, а кружните обетки секогаш се добредојдени.

Имајте убав ден!

Објавено:
3 октомври 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
482 пати