Претпоследниот ден од работната недела нека биде позабавен од кога и да е! Носиме црни панталони со бели точки и лесна бела маичка со црни точки. Овој четврток бидете храбри и воопшто не двоумете се да мешате принтови. Комбинацијата надополнете ја со едноставни црни сандали со ремче и чанта во истата боја. Од накит носиме единствено алки, а секако, и денеска е задолжителна негата на телото и усните!

Објавено:
6 август 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
396 пати