Претпоследниот ден од работната недела поминете го во топли и удобни парчиња. Денеска носиме тесни фармерки во малку посветла боја и ги комбинираме со долг џемпер во зелена нијанса.

Овој четврток, целиот акцент го ставаме на прекрасното палто од превртена кожа како вистински хит и го комбинираме со рок чизмички и слатко ранче.

Бидејќи утрово температурите се малку пониски, со себе понесете си го и вашето омилено крзнено шалче.

Објавено:
26 ноември 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.524 пати