Претпоследниот ден од работната недела поминете го во супер удобна комбинација составена од стилско здолниште во сива боја и џемперче со розова основа и бели точки.

Комбинацијата надополнете ја со топли сиви чизми со шик реси и сиво капутче што дополнително ќе ве стопли.

Додадете дополнителна стилска нота на комбинацијата со ова ранче во крем нијанса и истакнете се со впечатлив виолетов кармин.

Објавено:
29 октомври 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.775 пати