Институтот „Пантон“ за боја на годината ја одбра виолетовата, па тоа не инспирираше денеска да размислуваме во виолетови нијанси.

Ви предлагаме романтична комбинација во повеќе тонови на виолетовата боја. Женствен фустан со флорален принт со карнери, комбиниран со макси капут во интензивна виолетова боја.

Аутфитот го надополнивме со мини чанта во колор блок комбинација на две бои и чизми до глужд.

 

Објавено:
15 февруари 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
814 пати