Овој четврток нашиот предлог за стајлинг на денот е една романтична комбинација. 

Макси здолниште од тенка, нежна тантела со карнери е парчето кое прво ќе го забележат на вас. Карнерите не се со изразени набори, туку ја следат линијата на телото. Здолништето во горниот дел е на ластик, што е одлично доколку варирате со килограмите.

Искомбинирано е со класична бела кошула со подвртени ракави и сандали со ремчиња, во слична нијанса со здолништето.

Чантата е мала, а и очилата за сонце се моден додаток без кој не треба да излегувате од дома периодов.

Ви посакуваме убав ден!

Објавено:
20 јуни 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
796 пати