Претпоследниот ден од работната недела се разбудивме со малку пониски температури и супер свежо време, па некако желбата за дотерување е поголема.

По тој повод, денеска се дотеравме и одбравме романтично здолниште од тул со карнери и го комбинираме со бела кошулка на преклоп и ракави до лактите.

За комбинацијата да биде уште поубава, ја надополнуваме со сандали на висока потпетица, накит во златна нијанса и мини чантичка во неодолива крем боја.

Уживајте во денот!

Фото: Pinterest

Објавено:
15 август 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
507 пати