Оваа среќна среда носиме едноставно, но многу слатко фустанче во црно – бел принт и го комбинираме со топло капутче во темна боја. Носиме и црни чизмички до глужд и модерна чантичка во сиво – црна варијанта. Од накит, единствено носиме слатко ланче со неколку приврзоци и впечатлив црвен кармин.

Уживајте во најсреќниот ден од неделата!

Објавено:
18 ноември 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.199 пати