Последниот ден од работната недела поминете го во едноставно, но многу впечатливо фустанче. Бидејќи овие денови имаме малку пониски температури, фустанчето денеска е со долги ракави, со прекрасен цветен принт. Комбинирајте го со елегантни потпетици и едноставна црна чантичка. Очилата за сонце се во црна боја, а црвениот кармин задолжителен!

Објавено:
21 август 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.038 пати