Вториот ден од работната недела го дочекавме со силен дожд, но тоа не значи дека денеска треба да се откажете од комбинацијата што ја планиравте. Облечете се во потемни бои и безбедни чевли за да немате проблем во текот на целиот ден. Денеска носиме темни фармерки и ги комбинираме со слатко џемперче во кафена боја со неодоливи нежни топки. Бидејќи истиот навистина ќе ве стопли, со него единствено комбинирајте го ова крзнено елече кое ви е доволно за денеска. Што се однесува до чевлите, повторно носиме гумени чизми со интересен принт и едноставна, но впечатлива чантичка.

Уживајте во дождот!

Објавено:
8 ноември 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.270 пати