Доколку сакате позитивен саботен ден и покрај облачното време, одберете стајлинг со кој ќе се разведрите себеси.

Нема да погрешите ако одберете здолниште во јака зелена боја и ако го комбинирате со плетена блуза или џемпер во беж или бела боја.

Со оглед на тоа дека последниве неколку денови дождот е често присутен, комбинирајте со високи чизми до колена, а чадорот нека ви биде задолжителен аксесоар.

Нашминкајте се со неутрални, земјени тонови, косата фатете ја „неуредно“ и уживајте во викендот!

Објавено:
13 февруари 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
633 пати