Последниот ден од работната недела поминете го во супер елегантна комбинација составена од панталони со стилски крој во крем боја и колоритна, пролетна кошулка. Бидејќи комбинацијата е супер елегантна, истата налага високи потпетици, овој пат во неизбежната црна боја. Чантата е во иста боја како и чевлите, а од накит единствено носиме слатки обетки и секако, природна шминка. 

Објавено:
6 мај 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
368 пати