Уште неколку часа до крајот на оваа година! Ако сè уште не сте одлучиле што да облечете и во последен момент ја барате совршената комбинација, ние ќе ви помогнеме.

Нашиот предлог е црно сатенско фустанче, со точкаст принт и голи раменици.

Го комбинираме со црни салонки и црна марамаза коса. Модните додатоци можете да ги комбинирате по ваш вкус. 

Она што никако не заборавајте го е насмевката и доброто расположение!

Имајте луда и незаборавна новогодишна ноќ!

 

Комбинација: Fashion Group

Фустан, чевли - Манго

Марама - Парфоа

Агенција: Моделс Ин

Модел: Соња Граздани

Шминка: Студио „Инфинито“

Реализација: Fashionel.mk

 

 

Објавено:
31 декември 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
344 пати