Петок како ден пред викенд е резервиран за елеганција.

Тоа го постигнуваме со макси, сиво здолниште со асиметричен крој, коешто го спојуваме со светло сина кошула со широки ракави.

Вака стилизирани дополнуваме со елегантни потпетици во сиво кафена нијанса, кафеав ремен и светло кафена чанта.

Ви посакуваме убав викенд.

Фото: Pinterest

Објавено:
11 април 2024
Категорија: 
Стајлинг на денот