Конечно дојде и последниот ден од работната недела, па да го дочекаме дотерани. За денеска одбравме ултра впечатливо здолниште од тул во нежна розова нијанса и го комбинираме со топло џемперче во слична боја.

Истото го надополнивме со стилско карирано палто со копчиња и балетанки во ист принт и две слатки ремчиња во предниот дел.

Бидејќи е петок и сме супер расположени, комбинацијата ја надополнивме и со шармантно венче со бисери, очила за сонце и неодолива розова чантичка.

Уживајте во сончевиот ден!

Фото: Pinterest

Објавено:
18 октомври 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.688 пати