Во лето, дефинитивно нема поубава комбинација од лежерно фустанче и рамни сандали во кои може да уживаме и на високите температури.

Денеска одбираме токму таква комбинација составена од бело тантелно фустанче со должина до глуждовите и ракави до лактите.

Истото го комбинираме со рамни сандали со врвки во кафена нијанса и бохо чантичка во иста нијанса.

Очилата за сонце и денеска се задолжителни, а доколку сакате да комбинирате и накит, нека биде во златна нијанса.

 

Објавено:
26 јули 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
785 пати