Конечно дојде и последниот ден од неделата, а како и останатите, и овој е фантастично сончев и прекрасен. По тој повод, денеска носиме шик тесно фустанче на пруги и го комбинираме со оваа црна кожена јакна и чевли во црно – бела варијанта. Блеснете во полн сјај со една од најубавите нијанси на кармини за оваа пролет, виолетовата, а секако, не заборавајте ги и сребрените обетки и очилата за сонце кои веќе се секојдневно задолжителни.

Уживајте во сончевиот петок! 

Објавено:
24 март 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
363 пати