Конечно петок, ден пред викенд во кој треба да уживаме максимално. Денеска сакаме да се дотераме, па одбравме кусо црно здолниште и го комбинираме со топло новогодишно џемперче во сива нијанса.

Бидејќи времето е навистина студено, комбинацијата надополнете ја со ова кафено шик капутче и секако, куси црни чизмички што се соодветни за оваа комбинација.

Имајте прекрасен петок!

Фото: Pinterest

Објавено:
14 декември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
589 пати