Петок е за плисирано макси здолниште во златни нијанси, малку гламур како за ден пред викендот.

Златната боја потсетува и на златно-жолтите есенски лисја кои што се белег на ова годишно време.

Здолништето ќе го споиме со црна блуза со златни нитни, а на ова ќе додадеме и црн блејзер со впечатливи златни копчиња.

Останува уште чанта и потпетици во истиот златен тон и подготвени сме за петок.

Фото: Pinterest

Објавено:
15 септември 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот