Добро утро. Кога ќе дојде петок, како да веќе да почнува викендот, така што веруваме дека сте во добро расположение.

Нашиот денешен предлог е една тренди комбинација.

Составена е од долга бела кошула, може дури и да го комуницираме како кошула-фустан, врз која има плетен елек во пепито дезен.

На тоа се додадени чизми и црна шапка. Секако, вие можете да додадете и хелнаки или џинс и да ја направите комбинацијва потопла. 

Секако, на крајот додадете капут и уживајте во денот.

 

Објавено:
18 декември 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
390 пати