Последниот ден од работната недела го дочекавме со сонце во градот и супер температури, но утрата се студени па комбинациите најчесто ги дополнуваме со јакничка или некое шик палто.

Токму такво вметавме во денешната комбинација составена од широки фармерки во светла нијанса и бела блузичка, а палтото е ултра стилско и карирано.

Кмбинацијата надополнете ја со крем чизмички на потпетица и волуменозна чанта во шармантна кафена нијанса.

Имајте супер петок!

Фото: collagevintage.com

Објавено:
27 септември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
610 пати