Добро утро. Петок е, се надеваме дека сте во добро расположение и покрај променливото време надвор.

Со цел да му пркосиме, одбравме предлог комбинација во светли тонови.

Облечете ги омилените фармерки и искомбинирајте ги со бела маица. На тоа додадете широко палто во некоја светла нијанса, во случајов е комбинација на бело и жолто.

Чевлите се пак со виолетови тонови, а вие одберете и некој друг на обувки, усогласете ги со својот стил. На крајот додадете насмевка и уживајте во денот!

Објавено:
28 мај 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
326 пати