Пред нас е уште еден топол, вистински пролетен ден. Доколку сте од оние што морате да излезете дома, нашиот денешен предлог за стајлинг на денот е една лежерна комбинација.

Фармерки во комбинација со маица и палто на риги е денешниот стајлинг на денот. Комбинацијата е заокружена со бели обувки и мала чанта, како и нежен накит.

Останатите што не одите на работа, факултет, училиште, или немате итна потреба да излезете, бидете совесни и останете дома, односно избегнувајте собири во група, односно масивни собирања.

Да бидеме одговорни, бидејќи здравјето е пред сè.

Објавено:
13 март 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.413 пати