За последниот ден од оваа работна недела предложуваме макси фустан со цветен дезен.

На овој начин ќе внесеме една разиграност во стајлингот, што особено добро ќе ни дојде како за петок.

Фустанот ќе го дополниме со едно безвременско парче, црна кожна јакна и со црни чизми со висока потпетица.

Не ја заборавајте големата чанта.

Имајте убав викенд!

Фото: Pinterest

Објавено:
3 март 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
2.906 пати