Денеска ја завршуваме работната недела и го стартуваме викендот во фустан со флорален дезен.

Моделот што ние го одбравме како предлог е со миди должина, со волуменозни ракави и нагласена половина.

Го комбиниравме со патики и мала чанта за преку рамо.

Имајте убав петок!

 

Објавено:
19 јуни 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
567 пати