СТАЈЛИНГ НА ДЕНОТ

Петок во карирана јакна и едноставни пантолони во неутрална палета

16 септември 2022

Добро утро!

Свежите септемвриски утра веќе си бараат повеќеслојна облека, па затоа за денес препорачуваме комбинација од лесна карирана јакна и едноставни пантолони со ѕвонест крој во боја која соодветствува со нијансите од јакната. Неутралната палета на кафена, бела, беж боја и небесно сини детали е совршена за раните есенски денови.

Фото: Pinterest

Kомплетирајте го изгледот со модни додатоци и елегантна кожна чанта во иста боја како пантолоните и уживајте во денот.

Објавено:
16 септември 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
668 пати