Последниот ден од работната недела го дочекавме со навистина ниски температури, па време е добро да се облечеме, но сепак да бидеме стилски.

Денеска носиме една класична комбинација составена од претежно црни парчиња, составена од едноставни црни панталони и црно топло џемперче.

Одозгора, комбинацијата надополнете ја со едноставно кафено капутче и ниски црни чевли кои сè уште можеме да ги носиме.

Црната чанта денеска ни е единствено потребна од модни додатоци, а доколку сакате, комбинацијата надополнете ја со црни очила за сонце и некоја стилска шапка.

Фото: Пинтерест

Објавено:
26 октомври 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
846 пати