Конечно дојде и последниот ден од работната недела, а тоа значи шик комбинација во која ќе уживате што и да правите.

Денеска носиме тесни фармерки во темна нијанса и ги комбинираме со свилена кошулка во црно – бели пруги и со неодолива панделка во пределот кај јаката.

Разубавете ја комбинацијата со кафени чевли на потпетица и шик чантичка во неколку нијанси, како и очила за сонце кои сè уште се задолжителни.

Имајте убав ден!

Фото: Pinterest/Shein.com

Објавено:
7 септември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
559 пати