СТАЈЛИНГ НА ДЕНОТ

Петок во маичка со принт и класична панталона

8 јули 2022

Добро утро!

Повеќете од нас ментално се веќе подготвени за викенд, па тоа се отсликува и по изборот на петочката гардероба. Дозволете си релаксираност и на овој работен ден со тоа што ќе ја искомбинирате вашата омилена комотна маичка со принт со пантолони со класичен крој.

На овој начин ќе постигнете совршен баланс помеѓу лежерност и формалност, а со модните додатоци како очила за сонце, накит и соодветни чанта и чевли, на овој изглед ќе му додадете нишка елеганција.

Уживајте во денот!

Објавено:
8 јули 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
407 пати