За крајот на оваа работна недела имаме шик комбинација во шаховски дезен - мини здолниште на преклоп и блејзер.

Интересни парчиња облека што секако ќе привлечат внимание. На оваа спојка додаваме црна блуза и рамни црни чизми под колена.

Финишираме со баретка и имаме полн погодок.

Убав викенд.

Фото: Pinterest

Објавено:
3 ноември 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот