Дојде и најубавиот ден од неделата на кој секогаш толку многу му се радуваме. Денеска времето е супер и се надеваме дека така и ќе остане.

По тој повод, денеска носиме шик костим во кафена нијанса и истиот го комбинираме со свилена маичка одоздола.

Комбинацијата украсете ја со накит во златна нијанса, чевли на висока потпетица и секако, соодветна шминка и фризура.

Имајте убав ден!

Објавено:
17 мај 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
612 пати