Последниот ден од работната недела поминете го во лежерно рок издание составено од неколку супер удобни парчиња. Денеска носиме широки фармерки и ги комбинираме со стилска карирана кошула и црна кожена јакна. Со оглед на тоа што времето надвор е одлично, одберете ги вашите омилени оксфордки и црна чантичка што супер ќе се усогласи со чантата. Зачинете ја комбинацијата со впечатлив црвен кармин и бохо алки во неколку бои.

 

Објавено:
26 февруари 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
480 пати